Logo_Web

Vi er klar ved telefonen til at hjælpe

38 lokale bureauer fordelt over hele landet – alle årets dage fra kl. 9-22.

Find dit lokale bureau

Dejligt feriehus med havudsigt i Pøt Strandby tæt på Ju­els­min­de

Hus-ID: 40515
Pøt Strandby 400, Pøt Strandby
8 gæster
3 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr: Kun hunde tilladt

Find roen ved havet
Find roen, mærk som­mer­hus­stem­nin­gen og nyd fe­ri­e­da­ge­ne tæt på både hav og natur. Her får du et hyggeligt og rummeligt sommerhus, hvor der er plads til hele familien, lange dage på terrassen og af­slap­pen­de stunder med varme fra brændeovnen eller en tur i saunaen.

Velkommen indenfor
Her får du den helt rigtige som­mer­husfølelse. Huset er lyst og rummeligt og indrettet med fokus på hygge og samvær, så du hurtigt kan føle dig hjemme. Den store stue er som­mer­hu­sets naturlige sam­lings­punkt, hvor du kan læne dig tilbage i sofaen, spille spil med familien eller tænde op i brændeovnen, når aftenen bliver kølig. Køkkenet ligger i åben for­bin­del­se med stuen, så du kan være en del af fælles­ska­bet, mens maden bliver tilberedt. Med tre soveværelser og en hyggelig hems er der gode mu­lig­he­der for både fælles stunder og lidt privatliv, når du trænger til en pause. Efter en dag med frisk luft og op­le­vel­ser kan du forkæle dig selv med en af­slap­pen­de stund i husets sauna eller spa. Når dagens sidste kop kaffe er drukket, er det bare at synke ned i sofaen og nyde den særlige ro, som kun et rigtigt sommerhus kan give.

Nyd livet udenfor
Træd ud på den store terrasse, der går hele vejen rundt om huset, og find din egen ynd­lings­plads i solen. Her kan du starte dagen med mor­genkaf­fe i den friske luft, lægge dig til rette i en liggestol med en god bog eller samle familien omkring grillen, når dagens middag skal nydes under åben himmel. Fra terrassen kan du samtidig nyde den skønne havudsigt, mens børnene har god plads til at lege i haven. Her venter både legehus, sandkasse og gynge, og tæt på huset finder du også en stor boldplads. Du bor kun omkring 150 meter fra vandet, så havet er aldrig langt væk. Tag håndklædet over skulderen og gå en tur ned til stranden, mærk sandet mellem tæerne, eller find en stille plet, hvor du bare kan nyde udsigten og lade ferieroen sænke sig.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Pøt Strandby er et fredeligt som­mer­hu­s­område mellem Horsens og Ju­els­min­de, hvor naturen og kysten er lige uden for døren. Området er oplagt til gå- og cykelture, og du kan hurtigt komme ud på de lokale stier og opleve den smukke kystnatur. Når du har lyst til lidt mere liv, kan du tage til Ju­els­min­de, der ligger cirka 12 kilometer væk. Her kan du slentre langs den hyggelige lystbådehavn, nyde den maritime stemning, besøge byens butikker eller finde en café til en is eller en god kop kaffe. Du kan også sætte kursen mod Horsens, hvor du blandt andet kan opleve den hyggelige gågade, caféerne og det tidligere statsfængsel FÆNGSLET. Har du bare lyst til en dag uden planer, behøver du ikke tage langt væk – Pøt Strandby inviterer dig til at sænke tempoet, komme tæt på naturen og nyde det enkle sommerhus liv.

Andre faciliteter

2 børn
6 voksne
1 stk husdyr
103 m² Hus
Bygget i 2000
Havudsigt
Elvarme

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Gæ­ste­toilet
Hems
Køkken-alrum
Soverum : 3
Stue

Afstande

150 m til kysten
10,0 km til re­stau­rant
9,5 km til golfbane
150 m til havet

Regler

Husdyr: Kun hunde tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring

  • Rengøring

Destination

Loading...

Feriepartner Juelsminde

Teamet i Feriepartner Odder-Juelsminde på en strand med udsigt over vandet
Som­mer­hus­fe­rie tæt på Jyllands største at­trak­tio­ner og Danmarks næst­stør­ste by, Aarhus. Vores område byder på et væld af op­le­vel­ser for bør­ne­fa­mi­li­en, men også for dig, der bare gerne vil nyde freden og roen tæt på stranden og naturen samtidig med, at det er hurtigt at komme til storbyen og dens mange kul­tu­rel­le tilbud. Vi kender hver en krog af Odder og Ju­els­min­de, og du er faktisk så heldig, at vi har et kontor placeret begge steder. Derfor står vi altid klar til at hjælpe dig, hvad end du vælger en som­mer­hus­fe­rie i Odder eller i Ju­els­min­de.
Feriepartner Juelsminde

Lignende sommerhuse

  • Østjylland, Djursland
  • 8 gæster

City hus lige midt på hav­ne­fron­ten i Ebeltoft by til 8 personer

Fra 6.322 kr./ugeSe mere
Inkluderet i prisen:
  • Forsikring
  • Rengøring
  • Østjylland, Djursland
  • 8 gæster

Stort 8-personers hus med spa og sauna kun 150 meter fra Elsegårde strand

Fra 5.864 kr./ugeSe mere
Inkluderet i prisen:
  • Forsikring
  • Rengøring
  • Østjylland, Djursland
  • 20 gæster

Poolhus i første række til 20 personer tæt på Ebeltoft

Fra 19.327 kr./ugeSe mere
Inkluderet i prisen:
  • Forsikring
  • Rengøring
  • Østjylland, Djursland
  • 8 gæster

Fa­mi­lie­hus 100 meter til bør­ne­ven­lig ba­de­strand på Skø­de­ho­ved til 6 personer + hund

Fra 3.903 kr./ugeSe mere
Inkluderet i prisen:
  • Forsikring
  • Rengøring