Logo_Web

Stort ak­ti­vi­tets­hus med poolbord, spabad og mange andre lækre detaljer

Hus-ID: BL1633
Nordvestvej 18, Saltum
8 gæster
4 soveværelser
2 badeværelser
1 stk husdyr

Hele familien kan se frem til en skøn ferie, når den foregår på Nord­ve­st­vej 18 i Saltum. Med spabad, poolbord og flere andre lækre detaljer er der nemlig lagt op til både leg og af­slap­ning i dette rummelige og ve­lind­ret­te­de ak­ti­vi­tets­hus.

In­dret­ning

Den klassiske som­mer­hus­stem­ning bliver slået an lige fra ankomsten, når I ser ejen­dom­mens grønne tag og sorte træfacade. Sam­men­lig­net med ældre, danske sommerhuse er der dog skruet op for luksus­de­tal­jer­ne inden døre, og kva­drat­me­ter er der også flere af, nemlig hele 148 m2. Overalt er der gulvvarme, og planløsningen er gennemtænkt, så der er god plads til alle mand i huset: Fire soveværelser og to badeværelser er for­nuf­tigt fordelt i hver sin ende af fe­ri­e­bo­li­gen, og som sup­ple­ment er der to madrasser og endda et ekstra TV på hemsen. Centralt ligger et stort op­holds­rum med in­te­gre­ret køkke­naf­de­ling, brændeovn og store vin­du­es­par­ti­er, der un­der­stre­ger rummets lyse atmosfære. Skal alle fælles hyg­ge­stun­der ikke til­brin­ges her, kan I rykke ind i ak­ti­vi­tets­rum­met, hvor I kan tage et slag bord­ten­nis eller pool – og trænger I nærmere til tilbagelænet af­slap­ning, kan I nyde livet i saunaen og spabadet i det ene badeværelses store wel­l­nes­sområde.

Udendørs

Dri­ver­li­vet kan desuden foregå udendørs på som­mer­hu­sets skønne terrasser. Der er to terrasser at vælge imellem, hvoraf den ene er delvist overdækket, så I kan lige tage bestik af solens placering på himlen, før I slår jer ned i de kom­fortab­le havemøbler. Et gyn­ge­sta­tiv og en sandkasse vil særligt de yngste fa­mi­lie­med­lem­mer blive glade for, mens både store og små får masser af plads til at spille bold og andre havespil på den 2700 m2 store grund.

Be­lig­gen­hed

Nord­ve­st­vej er en lukket vej, der på fredelig vis ligger lige op til et grønt område. Den fredede smel­te­vands­dal Lille Norge er også i nærheden, så der er rig mulighed for at tage på vandretur og nyde de smukke na­tu­rom­gi­vel­ser. Når I bor så tæt på Ve­ster­ha­vet og den attraktive Saltum Strand, er det oplagt at tage helt ud til kysten på et dagligt visit – hvad enten det er vejr til at bade, flyve med drage eller spadsere med vind­jak­ken lynet godt op. Be­lig­gen­he­den i Saltum betyder desuden, at I bor tæt på et godt udvalg af fa­mi­lie­ven­li­ge ak­ti­vi­te­ter, lige fra Fårup Som­mer­land til Jambo Feriepark med den store mi­ni­gol­f­ba­ne, Anne Justs Have og Action House i Løkken.

Andre faciliteter

8 voksne
1 stk husdyr
148 m² Hus
Bygget i 2012
Jordvarme
Elkedel
Emhætte

Rum

Ak­ti­vi­tets­rum
Ba­de­væ­rel­se : 2
Entré
Hems
Køkken-alrum
Soverum : 4

Afstande

2,0 km til re­stau­rant
8,0 km til golfbane

Regler

Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Gratis adgang til Badeland / Svømmehal

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Blokhus

IMG 4989

Blokhus er et fe­ri­e­pa­ra­dis ved Ve­ster­ha­vet, kendt for sine hvide sand­stran­de og stor­slå­e­de natur, der spænder fra klitter til skov­om­rå­der. Byen tilbyder ak­ti­vi­te­ter for hele familien, som van­dre­tu­re, cykling, koncerter og for­ly­stel­ses­par­ker, og har også et rigt re­stau­rant­liv og mange spændende butikker. Midt i byen finder du Fe­ri­e­part­ner, der hjælper dig med at finde det perfekte feriehus. Blokhus er ideelt for en uforg­lem­me­lig fa­mi­lie­fe­rie hele året rundt.

Feriepartner Blokhus