Logo_Web

Stort og smukt spahus 300 meter fra Blåvand Strand

Hus-ID: BV178
Fyrvej 86, Blåvand Strand og By
8 gæster
4 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr: Alle husdyr tilladt

Spabad, sauna, skønne na­tu­rom­gi­vel­ser og et solrigt ter­ras­se­miljø. Lyder det som en fe­ri­e­bo­lig, der lever op til jeres behov? Så skal I kigge nærmere på dette store, stråtækte sommerhus, der har masser af plads til otte feriegæster.

Velkommen indenfor
Her i huset kan I roligt invitere hele familien eller et par gode venner med på ferie, for inden døre er hele 142 m2 fordelt på to etager. Som­mer­hu­sets fire soveværelser er ligeligt placeret oppe og nede, og på praktisk vis suppleres badeværelset af et gæstetoilet, som endda er indrettet med va­ske­ma­ski­ne og tørre­tum­b­ler. Badeværelset er i sig selv et lækkert rum med både spabad og sauna, så på en kold dag er der mulighed for at forkæle sig selv med lidt vaskeægte wellness. Af­slap­nings­stun­der­ne kan også foregå i stu­e­pla­nets store op­holds­rum, der består af køkken og stue i åben for­bin­del­se. Her kan I hygge jer nær brændeovnen, mens I nyder udsigten gennem vinduerne eller fordyber jer i en god film på det store fladskærms-tv. På førstesalen venter endnu en stue, der også er indrettet med bløde siddemøbler og tv –og her er udsigten over klit­land­ska­bet blot endnu mere for­ry­gen­de.

Nyd livet udenfor
Rundt om som­mer­hu­set er der flere terrasser at vælge imellem, så I kan sætte jer lige der, hvor det passer jer bedst. Bag huset ligger en overdækket terrasse, hvis I har brug for skygge, mens den åbne terrasse mod syd er et herligt sted at nyde sol og sommerliv. Til de yngste fa­mi­lie­med­lem­mer er der sandkasse og gynger på plænen nær huset, og ellers smelter den store klitgrund nærmest helt sammen med de flotte na­tu­rom­gi­vel­ser.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Som­mer­hu­set ligger i et utroligt flot kyst­land­skab med ma­re­halm­s­klædte klitter og en fredelig atmosfære. Fra syd­ter­ras­sen kan I nyde synet af Blåvandshuk Fyr, hvilket er en fin påmindelse om, hvor tæt I bor på stranden: Blot 300 meter skal I tilbagelægge, før I står på Blåvands sydstrand, som er en bred sand­strand med dejligt badevand og masser af plads til at lege og gå lange ture. Når I ikke til­brin­ger tiden i vand­kan­ten, kan I gå op i fyret for at beundre pa­nora­maud­sig­ten over hav, he­dea­re­a­ler og den blå himmel, eller også kan I begive jer ind til Blåvands bymidte for at shoppe, spise is eller finde en god bid mad på et af spi­se­ste­der­ne.

Andre faciliteter

8 voksne
1 stk husdyr
142 m² Hus
Bygget i 1997
Elvarme
Elkedel

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Gæ­ste­toilet
Køkken
Soverum : 4
Stue

Afstande

2,2 km til re­stau­rant
9,5 km til golfbane

Regler

Husdyr: Alle husdyr tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Rengøring inklusiv

  • For­sik­ring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Blåvand

Feriepartner Blåvand
Blåvand har det hele: brede sand­stran­de, lækre spi­se­ste­der, spændende kultur, historisk vingesus og den vildeste natur på kanten til Vadehavet. Her kan du få den pause, du drømmer om, eller fylde dagene med sjove ak­ti­vi­te­ter. Du er altid velkommen til at kigge forbi, hvis du mangler tips til op­le­vel­ser i lo­ka­l­om­rå­det. Vi gør vores bedste for, at din som­mer­hus­fe­rie i Blåvand bliver min­de­vær­dig.
Feriepartner Blåvand