Rigtig Hyggelig ferielejlighed til to personer på Samsø
Hus-ID: 20427Velkommen indenfor
Træd indenfor i denne hyggelige ferielejlighed i Torup, hvor feriestemningen straks sænker skuldrene. Her får du en lys og indbydende base for to personer – perfekt til en pause fra hverdagen. Indretningen er enkel og stemningsfuld med et komfortabelt soveværelse, et pænt badeværelse og et funktionelt køkken, hvor du nemt kan tilberede dagens måltider med friske råvarer fra øens gårdbutikker. Stuen indbyder til afslapning med en god bog, en film eller et glas vin efter en dag i den friske havluft. Her er det nemt at finde roen og bare være – præcis som en ferie på Samsø skal føles.
Nyd livet udenfor
Udenfor venter rolige omgivelser, hvor du kan lade solen varme ansigtet og nyde stilheden. Repos ved indgangen giver mulighed for at nyde morgensolen. Lejligheden ligger på 1. sal med udsigt udover landskabet og haven. En del af haven er åben - og der er opstillet et cafesæt, hvor du kan nyde aftensolen. Du får derfor en dejlig lille oase, hvor naturen og den afslappede ø-stemning bliver en naturlig del af din ferie. Det er stedet, hvor tiden føles lidt langsommere – og hvor du virkelig kan koble af
Kom tæt på de lokale oplevelser
Lejligheden på 1. sal ligger i en landsby - Torup - lige midt på øen. Det giver en skøn fornemmelse af, hvordan livet leves på øen. Det er derfor også nemt at komme rundt til alle hjørner af øen. Enten ved at have cykler med selv eller de kan lejes på øen, hvis det er dejlige cykelture, du ønsker. Fra Torup er der ikke langt ind til Tranebjerg - hovedbyen - med indkøbsmuligheder, cafeer, restauranter og en biograf. Eller til øens golfsted. Eller Samsø Musikfestival.
Andre faciliteter
Rum
Afstande
Regler
Inkluderet i prisen
Forsikring inklusiv
Rengøring inklusiv
Forbrug inklusiv














