Logo_Web

Flot sommerhus med god be­lig­gen­hed og fan­ta­stisk havudsigt i Lønstrup.

Hus-ID: LN944
Flakket 9, Lønstrup Strand og By
6 gæster
3 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr: Alle husdyr tilladt

Flot sommerhus med god be­lig­gen­hed og fan­ta­stisk havudsigt i Lønstrup.
Dette sommerhus er et af de mest populære i det skønne Lønstrup. Det er både velholdt og hyggeligt og kan anvendes hele året rundt.

Velkommen indenfor
Som­mer­hu­set består af et hus og et tilhørende anneks. Huset råder over et stort og åbent køkken-op­holds­rum, tre værelser med gode senge og et mindre badeværelse med gulvvarme og bruser. Køkkenet er ve­lud­sty­ret med hårde hvi­de­va­rer og andre hjælpemidler, og op­holds­rum­met er indrettet med pæne kva­li­tetsmøbler, flotte tæpper og malerier i klare farver og et helt fan­ta­stisk ly­sind­fald fra de store vinduer; herfra kan man også nyde den smukke udsigt over land­ska­bet, Ve­ster­ha­vet og Rubjerg Knude syd for Lønstrup. Desuden har som­mer­hu­set en brændeovn og flere andre moderne kva­li­te­ter, så både hygge og af­slap­ning er sikret. I annekset finder man et flot og luksuriøst wel­l­nes­s­rum med spabad, infrarød sauna og bru­se­ka­bi­ne, og her kan man også vaske og tørre tøj og håndklæder undervejs i ferien. Alt i alt gode og vel­fun­ge­ren­de rammer for en vellykket ferie!

Nyd livet udenfor
Som­mer­hu­set ligger på en flot na­tur­grund og har dejlige terrasser på flere sider, hvor man kan nyde de smukke om­gi­vel­ser og den barske natur lige meget, hvordan vejret arter sig. Foran huset har man en helt ugeneret be­lig­gen­hed med direkte udsigt til havet og de store vidder, som ken­de­teg­ner området.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Som­mer­hu­set ligger helt ude ved kysten, kun 70 meter fra strand­kan­ten og stadig tæt på centrum af Lønstrup by. Lønstrup er en idyllisk og hyggelig ferieby, som byder på lidt af hvert: spe­ci­al­bu­tik­ker, gode re­stau­ran­ter og flere for­skel­li­ge kunsthåndværkere, gl­a­s­puste­ri­er og gallerier. Lige syd for byen ligger den store van­dre­klit Rubjerg Knude med det kendte fyrtårn på toppen, som er et vartegn for hele Nord­jyl­land. Lønstrup er også et godt ud­gangs­punkt for en tur til Hjørring, Skagen, Fre­de­riks­havn, Aalborg eller en af områdets mange at­trak­tio­ner og seværdigheder.

Husk, at du altid kan låne trækvogne, bar­ne­sto­le og bar­ne­sen­ge hos os i Fe­ri­e­part­ner Lønstrup. Du kan hente dem direkte på bureauet og returnere dem til os igen, når din ferie er vel overstået.

Andre faciliteter

6 voksne
2 stk husdyr
75 m² Hus
Bygget i 1967
Havudsigt
Renoveret i 2016
Udsigt over landskab

Rum

Anneks
Ba­de­væ­rel­se
Køkken
Skur / Udhus
Soverum : 3
Stue
Wellness- / fit­nes­s­rum

Afstande

260 m til re­stau­rant
4,0 km til golfbane

Regler

Husdyr: Alle husdyr tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Rengøring inklusiv

  • For­sik­ring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Lønstrup

Feriepartner Lønstrup
Lønstrup er en lille gemt perle på den yderste vestkyst med den smukkeste natur, den spek­taku­læ­re Lønstrup Klint, Danmarks største kon­cen­tra­tion af kunst­hånd­vær­ke­re, og ikke mindst det ikoniske Rubjerg Knude Fyr. I den hyggelige hovedgade, i det gamle fi­sker­le­je midt i Lønstrup, finder du Fe­ri­e­part­ners kontor. Vi er lokale, og kan guide dig til de al­ler­bed­ste fe­ri­e­op­le­vel­ser – og de små hemmelige steder.
Feriepartner Lønstrup