Logo_Web

Hyggeligt sommerhus i Dron­ning­møl­le tæt på vandet – Klassisk sommerhus med moderne ar­ki­tek­tur

Hus-ID: 1582
Hulerødvej 33, Dronningmølle
6 gæster
2 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt

Velkommen indenfor

Velkommen til vores char­me­ren­de sommerhus i Dronningmølle, ideelt placeret tæt på vandet og perfekt til en af­slap­pen­de ferie. Huset tilbyder en sjælden kom­bi­na­tion af klassisk som­mer­hus­stem­ning og moderne ar­ki­tek­tur, som skaber en unik og ind­by­den­de atmosfære. Vi har indrettet huset med fokus på hygge og komfort, hvor hver detalje er nøje udvalgt for at give dig en uforg­lem­me­lig oplevelse. Den lyse og rummelige stue, med store pa­nora­mavin­du­er og udsigt til havet, inviterer til hyggelige aftener med familie og venner.

Nyd livet udenfor

Udenfor finder du en dejlig have, perfekt til både af­slap­ning og leg. Vi har udstyret haven med kom­fortab­le havemøbler, så du kan nyde din mor­genkaf­fe i solen eller en af­slap­pen­de middag under stjer­ner­ne. Den tætte placering på vandet giver mulighed for for­fri­sken­de dukkerter, sol­bad­ning på stranden, eller bare nyde den friske havluft og de smukke om­gi­vel­ser. Vores sommerhus er det ideelle sted for at trække sig tilbage fra hver­da­gens stress og jag.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser

Dronningmølle og det om­kring­lig­gen­de område byder på mange spændende lokale op­le­vel­ser. Besøg Tegners Museum, der ligger tæt på som­mer­hu­set, eller udforsk de mange van­dre­sti­er og cy­kel­ru­ter, der bringer dig tættere på naturen. Tag en tur til Gilleleje Havn, hvor du kan opleve den maritime atmosfære og nyde frisk­fan­get fisk. Besøg det im­po­ne­ren­de Kronborg Slot i Helsingør, kendt fra Sha­kespea­res Hamlet, eller tag en tur til Louisiana Museum of Modern Art, som byder på ver­dens­klas­se kunst og smukke om­gi­vel­ser. Uanset om du er til af­slap­ning eller eventyr, er der noget for enhver smag i Dronningmølle.

Kom og oplev den perfekte kom­bi­na­tion af hygge, ro og af­slap­ning i vores dejlige sommerhus i Dronningmølle. Vi glæder os til at byde dig velkommen!

Andre faciliteter

6 voksne
2 stk Antal etager i lejemålet
105 m² Hus
Bygget i 1974
1.464 m² Grunda­re­al
Havudsigt
Renoveret i 2011
Elvarme

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Gæ­ste­toilet
Køkken
Soverum : 2
Spisestue
Stue

Afstande

340 m til re­stau­rant

Regler

Husdyr ikke tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

  • Vand inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Tisvildeleje

Feriepartner Nordsjælland
Nord­s­jæl­land er kendt for sin smukke natur, hi­sto­ri­ske slotte og hyggelige kystbyer. Området byder på en unik kom­bi­na­tion af skov, strand og kul­tu­rel­le op­le­vel­ser. Nord­s­jæl­land er det perfekte sted for både af­slap­ning og eventyr. Vi kender husene og lo­ka­l­om­rå­det ud og ind, og vi hjælper altid gerne med vej­led­ning til din som­mer­hus­fe­rie og vi glæder os til at byde dig velkommen.
Feriepartner Tisvildeleje