Logo_Web

Hyggeligt sommerhus tæt på skov og god ba­de­strand

Hus-ID: 13336-1
Rørsangervej 7, Sejerø Bugt - Lyngområderne
7 gæster
3 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr: Kun hunde tilladt

Som­mer­hu­set er be­lig­gen­de i et dejligt sommerhusområde nær Høve Skov - ved Sejerø Bugten, med en kort spad­se­re­tur til flere gode sand­stran­de. Her byderområdet også smukke stier til en god - eller cykeltur. I ve Skov og Jyderup Skov er der gode mu­lig­he­der for at, vandre eller plukke svampe.

Velkommen indenfor

I daglig stuen har I mulighed for at samles og få en god snak eller spille et hyggeligt brætspil. I for­bin­del­se med stuen er der også et hyggeligt åbent køkken, hvor du kan tilberede en god middag mens andre i familien slapper af i sofaen.

Nyd livet udenfor
den dejlige terrasse kan du nyde solen fra morgen til aften eller bare slappe af i en af lig­ge­sto­le­ne med en spændende roman, mens du ser et rådyr gå forbi. Husk at børnene vil elske at tilberede snobrød ved l stedet.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Fe­ri­e­part­ner Odsherred vil anbefale jer at tage på vandretur på jderyg stien. Det er en 7 km lang trampesti fra Shel­ter­plad­sen i Veddinge til Dutterhøje ved Asnæs, hvor I passerer de største gravhøje og får de bedste kig over land­ska­ber­ne. Vi kan også anbefale en tur til sol­vog­nens fundsted eller et spil minigolf på en af de hyggelige baner nær som­mer­hu­set. Hvis I sætter pris på store isvafler, så skal I prøve nogle af Danmarks bedste fra Burgerhjørnet, der ligger i nærheden. Husk også en tur til Havnebyen på Sjællands Odde, hvor du finder et stort udvalg af friske fisk og fi­ske­ret­ter. Hvis I er til ek­stra­or­dinær lækker mad,kan vi anbefale eller re­stau­rant LilleB, som du finder inde i Høve Skov, ikke ret langt fra som­mer­hu­set. rnene vil elske en dag i Som­mer­land Sjælland med de mange ak­ti­vi­te­ter og det store vandland.



Andre faciliteter

2 børn
5 voksne
2 stk husdyr
12 m² An­nek­s­a­re­al
56 m² Hus
Bygget i 1972
Delvis renoveret i 2010

Rum

Anneks
Ba­de­væ­rel­se
Køkken
Skur / Udhus
Soverum : 3
Stue

Afstande

2,1 km til re­stau­rant
7,9 km til golfbane
5,5 km til svømmehal

Regler

Husdyr: Kun hunde tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

  • Forbrug inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Odsherred

Foto Medarbejder Hjemmeside
I Odsherred vil du opleve fortidens ind­fly­del­se på nutiden. Mærk vinden i håret i det bakkede landskab skabt af istiden. Besøg kunstnere som er in­spi­re­ret af det særlige lys fra havet eller gård­bu­tik­ker­ne som inviterer indenfor til smags­prø­ver på grønt­sa­ger fra den ind­dæm­me­de Lam­mefjord. En unik som­mer­hus­fe­rie i dit tempo hvor naturen og havet vil omfavne dig og dem du elsker.
Feriepartner Odsherred