Charmerende lille træsommerhus ved Rude Strand med stor have og åben terrasse

Char­me­ren­de lille træ­som­mer­hus ved Rude Strand med stor have og åben terrasse

Hus-ID: 30383
Lyngbakkevej 10, Saksild Strand
4 gæster
2 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr: Kun hunde tilladt

Velkommen indenfor
Dette hyggelige træsommerhus ved Rude Strand er et char­me­ren­de lille hus, der emmer af varme og nærvær. Med smukke trædetaljer og en lys stue får du en ind­by­den­de atmosfære, hvor familien kan samles til både fælles måltider og af­slap­ning foran brændeovnen. Det er et sted, hvor man hurtigt føler sig hjemme, og hvor ferien får lov at udfolde sig i rolige rammer. Huset indbyder til både hygge og samvær, men giver også mulighed for små pauser, hvor du kan trække dig tilbage med en bog eller nyde roen efter en dag med op­le­vel­ser i nærområdet.

Nyd livet udenfor
Som­mer­hu­set ligger på en stor grund med en dejlig have, der skaber plads til både leg, samvær og af­slap­ning. Haven er omgivet af træer og buske, hvilket giver privatliv og en følelse af at være midt i naturen. Den åbne terrasse er oplagt til lange som­mer­af­te­ner, hvor grillen kan findes frem, og hvor du kan nyde udsigten til de grønne om­gi­vel­ser. Her kan børnene lege frit på græsset, mens hundene også kan være med, for i dette sommerhus er husdyr tilladt. Haven og terrassen danner tilsammen en perfekt ramme for en ferie, hvor udelivet får lov at fylde, og hvor der er plads til både ro og aktivitet.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Be­lig­gen­he­den ved Rude Strand giver dig nem adgang til både natur og op­le­vel­ser. På få minutter er du ved Saksild Strand, der med sit bløde sand og børne­ven­li­ge vand er en af Østjyl­lands mest populære ba­de­stran­de. Her kan du kombinere strand dage med sjove ak­ti­vi­te­ter som minigolf på Danmarks ældste bane eller en is ved vandet. Odder ligger tæt på og byder på hyggelige butikker, caféer og Økologiens Have, som er oplagt til en fa­mi­lieud­flugt. Aarhus er kun en kort køretur væk og giver dig alt fra kultur på ARoS og Den Gamle By til shopping og re­stau­ran­ter. Her får du det bedste fra begge verdener: ro og charme ved kysten og masser af spændende mu­lig­he­der i byen.

Andre faciliteter

4 voksne
1 stk husdyr
Husareal
Byggeår
Renove­ring­s­år
Elvarme

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Bryggers
Køkken
Soverum : 2
Stue

Afstande

300 m til kysten
2,0 km til re­stau­rant
14,0 km til golfbane
8,0 km til svømmehal
300 m til havet

Regler

Husdyr: Kun hunde tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Odder

473A2374

Sommerhusferie tæt på Jyllands største attraktioner og Danmarks næststørste by, Aarhus. Vores område byder på et væld af oplevelser for børnefamilien, men også for dig, der bare gerne vil nyde freden og roen tæt på stranden og naturen samtidig med, at det er hurtigt at komme til storbyen og dens mange kulturelle tilbud. Vi kender hver en krog af Odder og Juelsminde, og du er faktisk så heldig, at vi har et kontor placeret begge steder. Derfor står vi altid klar til at hjælpe dig, hvad end du vælger en sommerhusferie i Odder eller i Juelsminde.

Feriepartner Odder

Lignende sommerhuse