Skønt lyst og indbydende sommerhus meget nær dejlig sandstrand
Hus-ID: 11159-1Hvad med at stikke af fra hverdagens stress og jag, og bare kunne nyde roen i dette fantastiske sommerhus. Der er kun 150 m til vandkanten via den skønne sandstrand som området byder på.
Velkommen indenfor
Sommerhuset med loft til kip fremstår lyst og særdeles indbydende. Stort åbent og moderne køkken i forbindelse med stuen, der er samlingspunktet, hvor dagens oplevelser drøftes over en god middag, inden der skal slappes af i sofaen med et brætspil eller med en god bog. I huset er der tre dejlige soveværelser og et skønt badeværelse ned brus.
Nyd livet udenfor
Sommerhuset er beliggende i et eftertragtet område på en stor grund med masser af plads til udendørs aktiviteter. På den dejlige terrasse kan du sidde og nyde solen fra morgen til aften. Er det blevet tid til en dukkert, så er det bare at smide håndklædet over skulderen og begive dig ud på den lille sti, så er der kun 150 meter til vandkanten. Husk også at benytte dig af husets skønne udebruser, der både har varmt og koldt vand. Når aftenen falder på og det er tid til hygge, måske med et godt glas lokal øl og kig til stjernerne
Kom tæt på de lokale oplevelser
Vi kan varmt anbefale en dag i Annebergparken hvor I kan opleve de smukke historiske og arkitektoniske bygninger, samtidig med alle kunstinstallationerne rundt omkring i parken. I kan også nyde en god middag på enten restaurant Spisehuset eller den Michelin anerkendte restaurant MOTA, hvis det skal være ekstraordinært godt. En god dag ude i naturen kunne være en tur til Dybesø eller sandflugtsplantagen med din medbragte picnickurv. Men husk også at besøge Rørvig Havn, hvor I kan nyde fiskemandens store buffet mens den lille færge ligger til kaj.
Andre faciliteter
Rum
Afstande
Regler
Inkluderet i prisen
Rengøring inklusiv
Forbrug inklusiv
Forsikring inklusiv











