Logo_Web

Dejligt sommerhus med spabad og egen la­de­stan­der til el-bil, tæt på den char­me­ren­de ferieby Lønstrup

Hus-ID: LN513
Klydevej 6, Lønstrup Strand og By
6 gæster
3 soveværelser
2 badeværelser
2 stk husdyr

Dejligt sommerhus med spabad og egen la­de­stan­der til el-bil, tæt på den char­me­ren­de ferieby Lønstrup
Hvis I drømmer om at opleve Nord­jyl­land og at være tæt på Ve­ster­ha­vet, så er dette sommerhus et virkelig godt valg for den næste ferie for hele familien.

Velkommen indenfor
Overalt i dette sommerhus kan I fornemme ejernes ønske om at skabe nogle hyggelige og vel­fun­ge­ren­de rammer i høj kvalitet. Her er indrettet med flotte møbler, og året rundt kan I nyde det pragt­ful­de ly­sind­fald fra de store vinduer. Det gennemgående klin­ke­gulv samler hele huset på bedste vis, og med en god isolering og et oliefyr, kan I holde var­meud­gif­ten nede på et rimeligt niveau. HeIt centralt i som­mer­hu­set ligger det åbne op­holds­rum med køkken; det er her I kan samles til fælles mad­lav­ning og hygge med brætspil eller en god film på tv’et, med ild i brændeovnen på de kølige dage. I som­mer­hu­set er der tre soveværelser, og på de to hemse er yder­li­ge­re to madrasser på hver, som er gode til en hyg­ge­stund eller en lille lur om ef­ter­mid­da­gen. På det store badeværelse kan I gå i spabad og få varmen i den tilhørende sauna; det er wellness uden at skulle have den store pung op af lommen. Aldeles gode fa­ci­li­te­ter, dette sommerhus får vores bedste an­be­fa­lin­ger.

Nyd livet udenfor
Som­mer­hu­set ligger på en plan na­tur­grund, godt i læ fra træer og høje buske. Her er plads til at nyde som­mer­li­vet for fulde drag. Mod syd ligger en stor og skøn terrasse, hvor I kan grille, spise og nyde solen og det forhåbentligt gode vejr. Der er en Spirii Type 2 lade-stander ved huset til el-bil (medbring eget kabel).

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Fra som­mer­hu­set har I en lille kilometer til Lønstrup By. Byen er med god grund blevet en af de mest populære feriebyer på Ve­st­kyst­strækningen og byder på mange spændende små butikker, en del gallerier og kunsthåndværkere og flere gode spi­se­ste­der. På stranden kan I bade i Ve­ster­ha­vets blå bølger og gå lange ture i vand­kan­ten. Lidt nord for som­mer­hu­set finder I Skallerup Seaside Resort med wellness-afdeling, badeland, legeland og mange flere ak­ti­vi­te­ter for hele familien, så der aldrig langt til en god oplevelse!

Husk, at du altid kan låne trækvogne, bar­ne­sto­le og bar­ne­sen­ge hos os i Fe­ri­e­part­ner Lønstrup. Du kan hente dem direkte på bureauet og returnere dem til os igen, når din ferie er vel overstået.

Andre faciliteter

6 voksne
2 stk husdyr
106 m² Hus
Bygget i 2005
Brændeovn
Oliefyr
Elkedel

Rum

Ba­de­væ­rel­se : 2
Hems : 2
Køkken
Soverum : 3
Stue : 2

Afstande

1,2 km til re­stau­rant
3,1 km til golfbane

Regler

Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Rengøring inklusiv

  • For­sik­ring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Lønstrup

Feriepartner Lønstrup
Lønstrup er en lille gemt perle på den yderste vestkyst med den smukkeste natur, den spek­taku­læ­re Lønstrup Klint, Danmarks største kon­cen­tra­tion af kunst­hånd­vær­ke­re, og ikke mindst det ikoniske Rubjerg Knude Fyr. I den hyggelige hovedgade, i det gamle fi­sker­le­je midt i Lønstrup, finder du Fe­ri­e­part­ners kontor. Vi er lokale, og kan guide dig til de al­ler­bed­ste fe­ri­e­op­le­vel­ser – og de små hemmelige steder.
Feriepartner Lønstrup