Logo_Web

Stort sommerhus med havkig – 300 meter fra Nørlev Strand

Hus-ID: LN1668
Klitmarken 20, Nørlev Strand
9 gæster
4 soveværelser
2 badeværelser
Husdyr: Alle husdyr tilladt

Stort sommerhus 300 meter fra Nørlev Strand
Spa og sauna, flotte na­tu­rom­gi­vel­ser, havkig fra huset og masser af kva­drat­me­ter til den pladskrævende familie. Lyder det som en fe­ri­e­bo­lig, der passer til jeres behov? Så skal I kigge nærmere på dette ve­lind­ret­te­de og rummelige sommerhus.

Velkommen indenfor
I kan sagtens invitere hele familien eller vennerne med på ferien, for som­mer­hu­set kan rumme ni voksne. Huset byder på fire soveværelser og en hems med adgang fra op­holds­rum­met. Når I er mange, er det rart, at der ligger to badeværelser i huset – det ene er endda udstyret med både spa og sauna, så I kan forkæle jer selv med en vaskeægte wellness-af­slap­ning. Husets hyggelige sam­lings­punkt er op­holds­rum­met, hvor køkken og stue er forenet. Det er et stort og højloftet rum med gennemstrømmende ly­sind­fald, brændeovn, havkig og direkte adgang til ter­ras­ser­ne.

Nyd livet udenfor
Som­mer­hu­sets to terrasser ligger godt placeret, så I nemt kan finde jer en dejlig op­holds­plads med de rette mængder af sol – og herfra kan I endda nyde et smukt kig til havet. Begge terrasser er omkranset af plankeværk, og der er selvfølgelig havemøbler, lig­ge­sto­le og grill til rådighed, så I rigtigt kan nyde udelivet. Til de yngste feriegæster står der også et gyn­ge­sta­tiv på den 1471 m2 store na­tur­grund. Ellers er grunden holdt helt enkelt og naturligt, så den nærmest smelter sammen med de flotte om­gi­vel­ser. Som en ekstra be­kvem­me­lig­hed er der mulighed for opladning af elbil direkte ved huset.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Ma­re­halm­s­klædte vidder, en høj himmel og klitrækker, der markerer over­gan­gen til Nørlev Strand. Som­mer­hu­set ligger i et utroligt flot kyst­land­skab med rigt dyreliv, hvor fuglesang og bølgebrus danner lyd­ta­pe­tet for jeres gåture rundt i området. Klit­mar­ken er en lukket vej, og fra huset er der ikke mere end 300 meter til den lokale strand, som er bred og fuld af hvidt sand. Hvis I ikke til­brin­ger al tiden i vand­kan­ten, kan I tage på udflugt til Skallerup Ind­land­s­klit­ter, besøge kunst­ner­by­en Lønstrup og Rubjerg Knude Fyr, der ligger på kanten af klinten. Skallerup Seaside Resort ligger kun et par kilometer fra huset, hvis I vil bowle, i vandland eller på re­stau­rant.

Husk, at du altid kan låne trækvogne, bar­ne­sto­le og bar­ne­sen­ge hos os i Fe­ri­e­part­ner Lønstrup. Du kan hente dem direkte på bureauet og returnere dem til os igen, når din ferie er vel overstået.


Andre faciliteter

9 voksne
2 stk husdyr
114 m² Hus
Bygget i 2005
Vild­marks­bad
Brændeovn
Elvarme

Rum

Ba­de­væ­rel­se : 2
Køkken
Soverum : 4
Stue

Afstande

1,8 km til indkøb
1,8 km til re­stau­rant
5,6 km til golfbane

Regler

Husdyr: Alle husdyr tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Rengøring inklusiv

  • For­sik­ring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Lønstrup

Feriepartner Lønstrup
Lønstrup er en lille gemt perle på den yderste vestkyst med den smukkeste natur, den spek­taku­læ­re Lønstrup Klint, Danmarks største kon­cen­tra­tion af kunst­hånd­vær­ke­re, og ikke mindst det ikoniske Rubjerg Knude Fyr. I den hyggelige hovedgade, i det gamle fi­sker­le­je midt i Lønstrup, finder du Fe­ri­e­part­ners kontor. Vi er lokale, og kan guide dig til de al­ler­bed­ste fe­ri­e­op­le­vel­ser – og de små hemmelige steder.
Feriepartner Lønstrup