- 8 gæster
- 2 soveværelser
- 1 badeværelser
- Husdyr: Alle husdyr tilladt
Dejligt sommerhus med vildmarksbad tæt på Løkken by og stranden
Hus-ID: LK2292På Magnus Christensens Vej 22 får du de helt rette rammer om en dejlig sommerhusferie tæt på både Løkken og Vesterhavet. Her kan feriedagene gå med strandture, hyggelige stunder i den lyse stue og afslapning i vildmarksbadet, mens husets skønne grund giver god plads til leg og aktiviteter under åben himmel.
Velkommen indenfor
Når du træder ind i sommerhuset, bliver du mødt af en lys og indbydende atmosfære. Det dejlige lysindfald går igen overalt i huset og er med til at skabe en behagelig ramme om feriedagene. Køkkenet ligger i delvist åben forbindelse med stuen, så madlavningen sagtens kan gå hånd i hånd med hyggelige samtaler og samvær. Når dagens oplevelser skal fordøjes, kan I slå jer ned i stuen, hvor sovesofaen giver ekstra fleksibilitet, når familie eller venner er med på ferie. Sommerhuset byder desuden på to soveværelser og et badeværelse, og det tilhørende anneks er et ekstra plus. Alt i alt får I gode rammer om et afslappet ferieliv, hvor der er plads til både fællesskab og rolige stunder hver for sig.
Nyd livet udenfor
Når vejret lokker jer ud, er der god mulighed for at nyde sommerhuslivet under åben himmel. Den dejlige grund giver plads til både boldspil, leg og afslapning, så børnene kan få brændt energi af, mens de voksne finder sig godt til rette og nyder feriefreden. Et af sommerhusets helt særlige træk er vildmarksbadet, der indbyder til afslapning i det varme vand. Her kan I læne jer tilbage efter en tur ved Vesterhavet og mærke roen brede sig i kroppen, mens den friske luft gør oplevelsen endnu bedre. På lune sommerdage kan livet rykke udenfor fra morgenstunden, og når aftenen falder på, er det oplagt at blive siddende længe og nyde den særlige stemning, der opstår, når tempoet sænkes, og ferien for alvor får lov til at fylde.
Kom tæt på de lokale oplevelser
Beliggenheden på Magnus Christensens Vej er et stort plus, for her holder du ferie tæt på både Løkkens hyggelige byliv og den brede sandstrand ved Vesterhavet. En tur til stranden kan hurtigt blive en fast del af feriens rytme, hvad enten du vil starte dagen med en frisk gåtur, tage en dukkert i bølgerne eller mærke sandet mellem tæerne, mens solen går ned mod vest. Løkken byder samtidig på masser af klassisk feriebycharme med butikker, caféer, restauranter og gallerier, så det er nemt at kombinere afslappende dage ved sommerhuset med oplevelser i byen. Vil I udforske mere af den nordjyske vestkyst, kan ferien også byde på udflugter mod blandt andet Lønstrup og Rubjerg Knude Fyr eller en sjov familiedag i Fårup Sommerland.
Husk, at du altid kan låne trækvogne, barnestole og barnesenge hos os i Feriepartner Løkken. Du kan hente dem direkte på bureauet og returnere dem til os igen, når din ferie er vel overstået.
- Rengøring
- Forsikring
- Vand
Andre faciliteter
Rum
Afstande
Regler
Ekstra fordele
Rengøring
Forsikring
Vand














