Logo_Web

Nyopført sommerhus med udespa tæt på Løkken Strand

Hus-ID: LK2008
Agnethevej 3, Løkken Strand og By
8 gæster
3 soveværelser
2 badeværelser
Husdyr: Kun hunde tilladt

Hvis I trænger til at kunne se frem til en skøn og yderst kom­forta­bel ferie, skal I skynde jer at booke et ophold i dette nyopførte flotte sommerhus, der er udstyret med spabad i haven og mange andre lækre detaljer.

Velkommen indenfor
Det 105 m2 store sommerhus har en glimrende planløsning, der nemt kan rumme op til seks voksne og to børn. I den ene ende ligger sove­af­snit­tet, der består af tre gode soveværelser og to badeværelser. Der er ikke bare en, men to hemse i huset, hvor der også er mulighed for at overnatte – og i løbet af dagen kan de sikkert blive et hit, hvis børnene vil lege eller læse lidt i fred for de voksne. Når I alle vil samles, er stuen et skønt op­holds­rum. Store vinduer inviterer dagslyset indenfor, møblementet sørger for god komfort, og den åbne for­bin­del­se til køkkenet betyder, at I sagtens kan hyg­ge­snak­ke, selvom der skal skylles salat og røres i gryderne. Som man kan forvente af et nybyggeri fra 2024, er fa­ci­li­te­ter­ne i orden, og der er alt, lige fra fladskærms-tv og hurtigt internet til var­me­pum­pe med køl.

Nyd livet udenfor
Ude i det fri på den 1638 m2 store grund kan I slikke sol, grille og slappe af til den store guld­me­dal­je. Som­mer­hu­sets mange døre giver jer nem adgang til det flotte ter­ras­se­miljø, der breder sig mod syd, og her har I god plads til at spise som­mer­frokost i solen – eventuelt med en efterfølgende mid­dag­slur under pa­ra­sol­len.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
På Ag­net­he­vej bor I bare 375 meter fra stranden, så der er ingen grund til at finde bilen frem, hvis I vil på en lille gåtur og trænger til at se Ve­ster­ha­vet. Det er dog tilladt at køre i bil på Løkken Strand, og I kan faktisk fortsætte hele vejen ned langs kysten til Rødhus på en spektakulær køretur. Vil I ind til Løkkens bymidte, skal I blot tilbagelægge et par kilometer, før I nærmer jer de gode su­per­mar­ke­der og de hyggelige smågader med butikker, spi­se­ste­der, bryggeri og gallerier.

Husk, at du altid kan låne trækvogne, bar­ne­sto­le og bar­ne­sen­ge hos os i Fe­ri­e­part­ner Løkken. Du kan hente dem direkte på bureauet og returnere dem til os igen, når din ferie er vel overstået.

Andre faciliteter

2 børn
6 voksne
2 stk husdyr
105 m² Hus
Bygget i 2024
Elvarme

Rum

Ba­de­væ­rel­se : 2
Entré
Køkken
Soverum : 3
Stue

Afstande

375 m til stranden
2,1 km til re­stau­rant
2,8 km til golfbane

Regler

Husdyr: Kun hunde tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Løkken

Gruppebillede af medarbejderne i Feriepartner Løkken
Velkommen til Løkken, hvor du kan nyde smukke kyst­land­ska­ber og en livlig bymidte. Vores de­di­ke­re­de team kender området og hjælper dig med at finde det perfekte sommerhus. Uanset om du søger af­slap­ning eller eventyr, står vi klar til at gøre din ferie uforg­lem­me­lig. Oplev det bedste af Nord­jyl­land med os som dit lokale ud­lej­nings­bu­reau, og lad os sørge for, at din ferie bliver noget helt særligt.
Feriepartner Løkken