Logo_Web

Skønt sommerhus med pragtfuld be­lig­gen­hed ved Thorup Strand

Hus-ID: JB102
Blåbærstien 7, Thorup Strand
8 gæster
4 soveværelser
2 badeværelser
Husdyr: Alle husdyr tilladt

I kommer til at holde ferie i fredelige og naturskønne om­gi­vel­ser, når I vælger dette sommerhus nær Thorup Strand – og så får I endda masser af plads til fe­ri­eud­fol­del­ser­ne både inde og ude.

Velkommen indenfor
Det pæne og velholdte sommerhus har en optimal in­dret­ning, hvis I har planer om at invitere hele familien eller en flok gode venner med på ferie. Det er nemlig udstyret med fire soveværelser med i alt otte sen­ge­plad­ser, og som en praktisk detalje er der to badeværelser, hvilket højner fe­rie­kom­for­ten. Selv de fi­re­be­ne­de fa­mi­lie­med­lem­mer kan for øvrigt inviteres med på ferien, for husdyr er velkomne her i huset. Sam­lings­punk­tet er et op­holds­rum med in­te­gre­ret køkken, spi­se­ni­che og so­faaf­de­ling nær brændeovnen. Med vin­du­es­par­ti­er vendt mod tre verdenshjørner kan I virkelig nyde udsigten til na­tur­grun­den og det om­kring­lig­gen­de flotte landskab, selv når I hygger inden døre.

Nyd livet udenfor
Husets havedøre giver jer direkte adgang til ter­ras­ser­ne, hvilket gør det nemt at tage dem i brug, når som­mer­so­len lokker jer udenfor. Den østvendte terrasse er helt perfekt, hvis I vil nyde na­tur­ud­sig­ten, mor­gen­ma­den og dagens første solstråler i smukt samspil. Den anden terrasse er større, delvist overdækket og vender mod sydvest, så den vil gøre sig godt dagen lang.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Grunden, som huset ligger på, er placeret for enden af en stikvej, og til den ende side er der ingen naboer blot smuk, vidt­strakt natur. Som­mer­fe­ri­en kan dermed oplagt bruges på at læne sig tilbage og nyde roen, eventuelt tilsat en enkelt vandretur i ny og næ. Spad­se­re­tu­ren kan ek­sem­pel­vis gå ned til stranden, som ligger blot 700 meter væk. Thorup Strand er kendt for sit bæredygtige kyst­fi­ske­ri, og det er en skøn oplevelse at se kutterne blive hevet helt ind på land med dagens friske fangst. Det er muligt at bade i Ve­ster­ha­vet lige ved det lille fi­sker­le­je, og ellers kan I tage på udflugt til Svinkløv, Klim eller andre af Jam­mer­bug­tens dejlige strande.

Husk, at du altid kan låne trækvogne, bar­ne­sto­le og bar­ne­sen­ge hos os i Fe­ri­e­part­ner Jam­mer­bugt. Du kan hente dem direkte på bureauet og returnere dem til os igen, når din ferie er vel overstået.

Andre faciliteter

8 voksne
2 stk husdyr
100 m² Hus
Bygget i 1992
Elvarme
Elkedel
Emhætte

Rum

Ba­de­væ­rel­se : 2
Køkken
Skur / Udhus
Soverum : 4
Stue

Afstande

2,1 km til re­stau­rant
8,0 km til golfbane

Regler

Husdyr: Alle husdyr tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Jammerbugt

Feriepartner Jammerbugt
Smukt, fa­sci­ne­ren­de og vildt, sådan er land­ska­bet ved Jam­mer­bug­ten. Her finder du nemlig stor­slå­e­de na­tu­ro­p­le­vel­ser, hvide sand­stran­de og frodige skove med piblende hel­lig­kil­der. I Fe­ri­e­part­ner Jam­mer­bug­ten har vi et bredt udvalg af som­mer­hu­se fordelt i de mange små feriebyer i området. Vi ved, hvad der gemmer sig i hver en krog, og vi står altid klar til at vise dig vejen til de al­ler­bed­ste fe­ri­e­op­le­vel­ser.
Feriepartner Jammerbugt