Logo_Web

Hyggeligt sommerhus med inde- og udespa, sauna og skønne na­tu­rom­gi­vel­ser i Slet­te­strand

Hus-ID: JB291
Stenhusvej 30, Slettestrand
6 gæster
3 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr: Alle husdyr tilladt

Hvis du drømmer om at fylde ferien med tilbagelænede hyg­ge­stun­der, wellness og sjove ak­ti­vi­te­ter i naturen, har du kig på det helt rette sommerhus. Her på Sten­hus­vej 30 er der nemlig inde- og udespa, sauna og mange andre dejlige detaljer inden døre, og både skov og strand er i nærheden, for huset ligger nærmest som nabo til Svinkløv Plantage og knap en kilometer fra det brusende Vesterhav.

Velkommen indenfor
På de dage, hvor du er mest i humør til indendørs hygge og total af­slap­ning, er det skønt at have et spabad og en sauna på badeværelset. Stuens brændeovn kan sikkert også vække glæde, for der er skruet helt op for som­mer­hus­char­men og den gode stemning, når du sidder i en sofa med udsigt til de dansende flammer. Løber du tør for kaffe, kan du brygge mere af den varme drik i det åbne og ve­lud­sty­re­de køkken, og her kan du selvfølgelig også trylle de lækreste retter frem, når det er ved at være spisetid. På de tre soveværelser er der sen­ge­plad­ser nok, så seks personer kan sove kom­forta­belt.

Nyd livet udenfor
På den 1102 m² store na­tur­grund er der skønt at være – uanset om I nyder det gode vejr, leger i sand­kas­sen, eller slapper af på terrassen med udsigt til hy­ben­bu­ske­ne og de høje fyrretræer. Der er ter­ras­sea­re­a­ler både mod øst og sydvest, så der er gode chancer for at finde en dejlig op­holds­plads i solen. Har I lyst til at tilberede af­tens­ma­den i det fri, står der også en grill klar til hyggelige måltider under åben himmel. Som en ekstra luksus er der en udespa, der er in­te­gre­ret i terrassen og kan benyttes året rundt. Her kan I læne jer tilbage i det varme vand og virkelig koble af. Bag ter­ras­se­afskærmningen sidder I helt ugeneret og kan nyde stilheden og naturen omkring jer – måske med udsigt til stjer­ner­ne på en klar aften eller med lyden af vinden i træerne som baggrund.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Fra det lukkede og rolige som­mer­hu­s­område er det nemt at komme ud i naturen. Mod vest breder Svinkløv Plantage sig, og her kan de aktive feriegæster følge de afmærkede van­dre­ru­ter eller begive sig af sted på cykel eller mo­un­tain­bi­ke. Der er også bålplads, sko­v­le­ge­plads og mo­tions­ba­ne, og hvis det er en havfrisk dukkert i Ve­ster­ha­vet, der lokker, kan du hurtigt være fremme ved den lokale strand. I Slet­te­strand er det muligt at spise is og gå på re­stau­rant, og hvis du vil have flere mu­lig­he­der, kan du oplagt besøge Svinkløv, Tranum Strand eller nogle af de andre perler langs Jam­mer­bug­ten.

Husk, at du altid kan låne trækvogne, bar­ne­sto­le og bar­ne­sen­ge hos os i Fe­ri­e­part­ner Jam­mer­bugt. Du kan hente dem direkte på bureauet og returnere dem til os igen, når din ferie er vel overstået.

Andre faciliteter

6 voksne
2 stk husdyr
93 m² Hus
Bygget i 1992
Renoveret i 2025
Elkedel

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Gæ­ste­toilet
Køkken-alrum
Soverum : 3
Stue

Afstande

500 m til re­stau­rant
7,5 km til golfbane

Regler

Husdyr: Alle husdyr tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Jammerbugt

Feriepartner Jammerbugt
Smukt, fa­sci­ne­ren­de og vildt, sådan er land­ska­bet ved Jam­mer­bug­ten. Her finder du nemlig stor­slå­e­de na­tu­ro­p­le­vel­ser, hvide sand­stran­de og frodige skove med piblende hel­lig­kil­der. I Fe­ri­e­part­ner Jam­mer­bug­ten har vi et bredt udvalg af som­mer­hu­se fordelt i de mange små feriebyer i området. Vi ved, hvad der gemmer sig i hver en krog, og vi står altid klar til at vise dig vejen til de al­ler­bed­ste fe­ri­e­op­le­vel­ser.
Feriepartner Jammerbugt