Logo_Web

Skøn ferieoase ved Ebeltoft og Øer Strand

Hus-ID: 84302
Slåenvej 5, Ebeltoft
4 gæster
2 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt

Velkommen indenfor

Her bliver du mødt af en lys og ind­by­den­de fe­ri­e­bo­lig, hvor moderne komfort og ægte som­mer­hus­stem­ning går hånd i hånd. Husets hjerte er det åbne op­holds­rum, hvor køkken og stue smelter sammen og skaber plads til både af­slap­ning og hyggelige fe­ri­estun­der.

De store vin­du­es­par­ti­er lukker lyset ind og giver dig en dejlig for­nem­mel­se af nærhed til naturen udenfor. Efter en dag ved stranden eller på oplevelse i området kan du slappe af i sofaen med en god bog, nyde et fælles måltid omkring spi­se­bor­det eller bare lade ferieroen sænke sig.

Som­mer­hu­set er indrettet med fokus på nærvær, komfort og afslappet ferieliv – et sted, hvor du hurtigt føler dig hjemme.

Nyd livet udenfor

Udelivet får gode be­tin­gel­ser her, hvor du kan nyde fe­ri­e­da­ge­ne på den hyggelige terrasse og den store na­tur­grund omkring huset. Start morgenen med kaffe i solen, mens området langsomt vågner, og lad dagen fortsætte med af­slap­ning i havemøblerne eller hyggelige gril­l­mid­da­ge under åben himmel.

Græsplænen giver plads til leg og ak­ti­vi­te­ter for både børn og voksne, og de rolige om­gi­vel­ser gør det nemt at finde ro og koble helt af fra hverdagen. Her kan du nyde lange som­mer­af­te­ner, frisk luft og den særlige stemning, som kun et som­mer­hu­s­op­hold kan give.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser

Som­mer­hu­set ligger i et skønt område nær Øer Strand og med kort afstand til Ebeltoft, som er en af Djurslands mest char­me­ren­de feriebyer. Her kan du gå på opdagelse i de bro­stens­belag­te gader, besøge hyggelige caféer og spe­ci­al­bu­tik­ker eller opleve den maritime stemning ved havnen.

Du har også nem adgang til nogle af områdets mest populære at­trak­tio­ner. Tag familien med til Djurs Som­mer­land, oplev vilde dyr i Ree Park eller besøg Kat­te­gat­cen­tret i Grenaa. Naturen på Djursland indbyder samtidig til van­dre­tu­re, cykelture og af­slap­pen­de dage ved kysten.

Her får du det perfekte ud­gangs­punkt for en ferie med både af­slap­ning, natur og op­le­vel­ser tæt på.


Andre faciliteter

4 voksne
56 m² Hus
Bygget i 1972
Delvis renoveret i 2026
1.090 m² Grunda­re­al
Havudsigt
Elkedel

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Entré
Køkken-alrum
Soverum : 2
Stue

Afstande

1,4 km til kysten
3,6 km til re­stau­rant
5,5 km til golfbane

Regler

Husdyr ikke tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Ebeltoft

Faelles Ebeltoft
Ferie i Ebeltoft er lige med bro­stens­belag­te gader i en af Danmarks smukkeste købstæder, bør­ne­ven­li­ge østvendte strande og op­le­vel­ser for hele familien som f.eks. Djurs Som­mer­land, Fregatten Jylland, shopping og se­vær­dig­he­der i Aarhus.
Feriepartner Ebeltoft