Logo_Web

At­trak­tivt sommerhus med skøn udestue og gåafstand til Ebeltoft

Hus-ID: 84343
Klodevej 8, Ebeltoft
5 gæster
3 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt


Velkommen indenfor

Her kan du holde ferie i et ind­by­den­de og velholdt sommerhus, hvor lyse op­holds­rum og en afslappet atmosfære danner rammen om ferien. Husets naturlige sam­lings­punkt er køkken-alrummet og stuen, hvor familien kan samles til hyggelige måltider, brætspil eller af­slap­ning efter dagens op­le­vel­ser.

De tre gode soveværelser giver plads til både familie og venner, mens badeværelset er praktisk indrettet. Som en ekstra kvalitet får du den skønne udestue, der forlænger udesæsonen og skaber et dejligt op­holds­rum med masser af lys. Her kan du nyde mor­genkaf­fen, læse en god bog eller samle familien til lange som­mer­af­te­ner – uanset vejret.

Overalt mærker du, at huset er passet godt på, og den lyse in­dret­ning gør det nemt at falde til og nyde ferien fra første øjeblik.

Nyd livet udenfor

Som­mer­hu­set ligger højt på en stor na­tur­grund, hvor du kan nyde både udsigten, roen og solen dagen igennem. Rundt om huset finder du flere hyggelige terrasser og op­holds­plad­ser, så du altid kan finde et sted med sol, læ eller skygge.

Her er god plads til leg på græsset, af­slap­ning i havemøblerne og lange gril­laf­te­ner med familien. Den høje placering giver en dejlig følelse af privatliv, og de grønne om­gi­vel­ser skaber en fredelig ramme om ferien.

Når dagen går på hæld, kan du læne dig tilbage med et glas vin og nyde de lange som­mer­af­te­ner, mens stilheden sænker sig over området.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser

Fra som­mer­hu­set har du kun en kort gåtur til Ebeltofts char­me­ren­de bro­stens­belag­te gader, hyggelige caféer, spændende spe­ci­al­bu­tik­ker og gode re­stau­ran­ter. Her kan du opleve den maritime stemning ved havnen, besøge Fregatten Jylland eller tage en tur forbi Glas­mu­se­et.

Du har også kort afstand til områdets dejlige sand­stran­de, hvor du kan bade, gå lange ture langs vandet eller nyde udsigten over Ebeltoft Vig. Na­tio­nal­park Mols Bjerge ligger lige i nærheden og byder på fan­ta­sti­ske na­tu­ro­p­le­vel­ser, van­dre­ru­ter og ud­sigts­punk­ter.

Uanset om du drømmer om af­slap­ning, natur eller hyggelige by­op­le­vel­ser, er dette sommerhus et ideelt ud­gangs­punkt for en ferie på Djursland.

Andre faciliteter

1 børn
4 voksne
71 m² Hus
Bygget i 1973
Udsigt over landskab
Brændeovn
Var­me­pum­pe

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Havestue
Køkken-alrum
Soverum : 3
Stue

Afstande

600 m til re­stau­rant
700 m til golfbane
750 m til havet

Regler

Husdyr ikke tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Rengøring inklusiv

  • Forbrug inklusiv

  • For­sik­ring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Ebeltoft

Faelles Ebeltoft
Ferie i Ebeltoft er lige med bro­stens­belag­te gader i en af Danmarks smukkeste købstæder, bør­ne­ven­li­ge østvendte strande og op­le­vel­ser for hele familien som f.eks. Djurs Som­mer­land, Fregatten Jylland, shopping og se­vær­dig­he­der i Aarhus.
Feriepartner Ebeltoft