Logo_Web

Klassisk træ­som­mer­hus med skøn atmosfære og 250 meter til Ve­ster­ha­vet

Hus-ID: BL1462
Revlingevej 32, Saltum
6 gæster
4 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr: Kun hunde tilladt

I bor omgivet af bølgende marehalm og bløde klitter, når I holder ferie i dette fine sommerhus, der ligger på en af Saltums meget populære adresser. Fra den lukkede Rev­lin­ge­vej har I en særdeles kort gåtur til Ve­ster­ha­vet og den hvide sand­strand, og selve huset har en skøn atmosfære, I kan virkelig se frem til at nyde livet.

Indendørs

Rev­lin­ge­vej 32 er lige sådan, som et klassisk sommerhus skal være. Inden døre er der lyse trælister på væggene og loft til kip, og udsigten til na­tur­grun­dens marehalm og den høje himmel bidrager til den skønne atmosfære og minder jer om, at I befinder jer langt væk fra hver­da­gens rutiner. Efter en god nats søvn kan I forberede mor­gen­ma­den i det åbne køkken og dække op ved stuens spisebord – hvis ikke vejret er så godt, at I åbner terrassedøren og flytter måltidet ud i det fri. I stuen er der både brændeovn og var­me­pum­pe, og så byder planløsningen på et bru­se­ba­deværelse, et depotrum med va­ske­ma­ski­ne og fire soveværelser, hvoraf det ene har egen indgang via terrassen.

Udendørs

den store, kuperede naturgrund ligger som­mer­hu­set lidt i læ, og det gør det nemt at finde en attraktiv sid­de­plads, når I vil slappe af og sole jer under åben himmel. To skønne terrasser breder sig rundt om huset, og den ene er delvist overdækket, hvis I går efter skygge eller gerne vil blive siddende til langt ud på aftenen.

Be­lig­gen­hed

Uanset om I har hund med på ferie eller bare selv trænger til frisk luft og motion, kan I se frem til at gå tur i Saltums smukke landskab langs med ve­st­ky­sten. I kan udforske områdets stier og småveje, og det er selvfølgelig også oplagt at vandre i vand­kan­ten på den hvide sand­strand. Hvis I elsker at bade, kan det nemt blive en til­ba­ge­ven­den­de be­gi­ven­hed endda flere gange om dagen – når I bor bare 250 meter fra Ve­ster­ha­vet. Den store mi­ni­gol­f­bane i Jambo Feriepark og Fårup Som­mer­lands sjove for­ly­stel­ser er fa­mi­lie­ven­li­ge, lokale udflugtsmål, og både Blokhus og Løkken ligger i bekvem køreafstand, hvis I får lyst til at besøge de populære badebyer.

GRATIS! Udlån af trækvogne, bar­ne­sto­le og bar­ne­sen­ge (kan hentes og afleveres på det nærmeste Fe­ri­e­part­ner-bureau).

Andre faciliteter

6 voksne
1 stk husdyr
81 m² Hus
Bygget i 1984
Elvarme
Elkedel
Emhætte

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Bryggers
Køkken
Soverum : 4
Stue

Afstande

2,6 km til re­stau­rant
7,0 km til golfbane

Regler

Husdyr: Kun hunde tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Rengøring inklusiv

  • For­sik­ring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Blokhus

IMG 4989

Blokhus er et fe­ri­e­pa­ra­dis ved Ve­ster­ha­vet, kendt for sine hvide sand­stran­de og stor­slå­e­de natur, der spænder fra klitter til skov­om­rå­der. Byen tilbyder ak­ti­vi­te­ter for hele familien, som van­dre­tu­re, cykling, koncerter og for­ly­stel­ses­par­ker, og har også et rigt re­stau­rant­liv og mange spændende butikker. Midt i byen finder du Fe­ri­e­part­ner, der hjælper dig med at finde det perfekte feriehus. Blokhus er ideelt for en uforg­lem­me­lig fa­mi­lie­fe­rie hele året rundt.

Feriepartner Blokhus