Logo_Web

Fa­mi­lie­ven­lig fe­ri­e­bo­lig centralt i Blåvand – tæt på by og strand

Hus-ID: BV344
Fyrvej 26 Lej 28, Blåvand Strand og By
5 gæster
3 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt

Denne ve­lind­ret­te­de fe­ri­e­lej­lig­hed byder blandt andet på et dejligt op­holds­rum og tre gode soveværelser, og en solrig terrasse venter lige udenfor. Med andre ord kan I hygge jer både inde og ude, når I altså ikke er ude for at nyde fe­ri­e­li­vet i Blåvand og omegn.

Velkommen indenfor
Lej­lig­he­den ligger som del af et vel­e­tab­le­ret række­hus­byg­ge­ri, og inden døre breder planløsningen sig over to plan. Fra stuen fører en trappe op til førstesa­lens to soveværelser, som oplagt kan være børnenes base, mens de voksne kan sove på værelset i stueplan. Køkken og stue ligger i åben for­bin­del­se, og det er det oplagte sted at samles – både når der er gang i mad­lav­nin­gen, og når I alle sidder og hygger jer med at spille brætspil eller se film. Hvis det er køligt udenfor, kan du tænde op i brændeovnen og lade varmen sprede sig, og på en lun dag kan du åbne terrassedøren på vid gab, så frisk luft og milde som­mer­duf­te inviteres indenfor.

Nyd livet udenfor
Hvis du har lavet iskaffe en på en solrig dag, er det til­lok­ken­de at tage den med ud på den dejlige terrasse, der breder sig i forlængelse af stuen. Terrassen er godt skærmet af ind mod naboerne, og det er det helt rette sted at læne sig tilbage og lukke øjnene – uanset om du vil sidde i en solstråle eller foretrækker pa­ra­sol­lens skygge. På de grønne fælles­a­re­a­ler har børnene plads til at lege, og der er også et bord-bænke-sæt at slå sig ned ved. Der er sågar også plads til at hænge badetøjet på vasketøjsnorene, og bilen kan holde på den fælles par­ke­rings­plads.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Hvad enten det er Blåvands summende bymidte eller den dejlige ba­de­strand, der lokker dig ud af lej­lig­he­den, er det nemt at komme af sted. Begge steder kan du gå til på få minutter, så hvis du vil starte dagen med en mor­gen­duk­kert i Ve­ster­ha­vet og bagefter drikke for­mid­dagskaf­fe på en café, kan det sagtens lade sig gøre. I Blåvand finder du et godt udvalg af helårsåbne butikker og spi­se­ste­der, og der er mange fa­mi­lie­ven­li­ge ak­ti­vi­te­ter og seværdigheder, så det er op til dig og dine kære, om I vil spille minigolf, besøge Blåvand Zoo, opleve Tirpitz-museet eller nyde pa­nora­maud­sig­ten fra toppen af Blåvandshuk Fyr.

Husk, at du altid kan låne trækvogne hos os i Fe­ri­e­part­ner Blåvand. Du kan hente dem direkte på bureauet og returnere dem til os igen, når din ferie er vel overstået.

Andre faciliteter

5 voksne
61 m² Hus
Bygget i 1986
Renoveret i 2012
Var­me­pum­pe
Emhætte
Kaf­fe­ma­ski­ne

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Køkken
Soverum : 3
Stue

Afstande

765 m til re­stau­rant
7,7 km til golfbane

Regler

Husdyr ikke tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Rengøring inklusiv

  • Gratis adgang til Badeland / Svømmehal

    Oksbøl Badeland

  • For­sik­ring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Blåvand

Feriepartner Blåvand
Blåvand har det hele: brede sand­stran­de, lækre spi­se­ste­der, spændende kultur, historisk vingesus og den vildeste natur på kanten til Vadehavet. Her kan du få den pause, du drømmer om, eller fylde dagene med sjove ak­ti­vi­te­ter. Du er altid velkommen til at kigge forbi, hvis du mangler tips til op­le­vel­ser i lo­ka­l­om­rå­det. Vi gør vores bedste for, at din som­mer­hus­fe­rie i Blåvand bliver min­de­vær­dig.
Feriepartner Blåvand