Logo_Web

Ve­lind­ret­tet sommerhus med udsigt til Ho Bugt

Hus-ID: BV366
Skaubjergvej 4, Ho
6 gæster
3 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt

Når du holder ferie på Sk­aub­jerg­vej 4 i Ho, kan du glemme alt om hver­da­gens travlhed: Her i dette dejlige sommerhus får du en lys og vel­fun­ge­ren­de ramme om dri­ver­li­vet, og de solrige terrasser og den flotte udsigt til Ho Bugt skal helt sikkert få dig i det rette feriehumør.

Velkommen indenfor
Som­mer­hu­sets hjerte er den store og skønne opholdsafdeling, der byder på mange dejlige op­holds­plad­ser. Familien kan samles omkring spi­se­bor­det, når nogle af jer har tryllet et lækkert måltid frem i det åbne og ve­lud­sty­re­de køkken. Og hvis I trænger til at slå mave bagefter, kan du tænde op i brændeovnen og slænge dig med de andre i sofahjørnet – hvis altså ikke hyg­ge­stun­der­ne skal foregå i den tilstødende udestue, hvor ly­sind­fal­det er ekstra godt. Soveværelser er der tre af, og på det ene står dob­belt­sen­gen under et oven­lysvin­due, så du kan falde i søvn med udsigt til stjer­ne­him­len på en skyfri aften.

Nyd livet udenfor
Som bil­le­der­ne viser, har du udsigt til Ho Bugt inde fra huset – men udsigten bliver blot endnu bedre, når du går ud på na­tur­grun­den for at tage det smukke landskab til dig. Så kan du også trække den friske luft dybt ned i lungerne og blive varmet af solens stråler på samme tid, mens områdets fugle leverer et smukt lydtapet. Fra husets ve­st­vend­te terrasse kan du se ud over det åbne land, mens de øvrige terrasser ligger mere ugeneret i na­tur­grun­dens grønne om­gi­vel­ser. Til børnene er der et gyn­ge­sta­tiv, og græsplænen indbyder til både leg og havespil for hele familien.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Sk­aub­jerg­vej løber i den østlige ende af den lille ferieby Ho lige ud mod Ho Bugt, der hører med til Vadehavet og derfor har en fornem plads på UNESCO’s ver­dens­arvs­li­ste. I det hele taget er na­tu­rom­gi­vel­ser­ne spektakulære her på egnen, og du får rig mulighed for at opleve den åbne klithede og de tætte plantager til fods og på cykel. En udflugt til halvøen Skal­lin­gen kan du også oplagt tage, og Blåvands smukke strande ud mod Ve­ster­ha­vet er særligt til­lok­ken­de, når det er vejr til at bade. I Ho kan du og familien også hygge jer med diverse ak­ti­vi­te­ter, for der er alt, lige fra fiskesø og golfbane til bowling, badeland og fod­bold­golf at prøve.

Husk, at du altid kan låne trækvogne hos os i Fe­ri­e­part­ner Blåvand. Du kan hente dem direkte på bureauet og returnere dem til os igen, når din ferie er vel overstået.

Andre faciliteter

6 voksne
106 m² Hus
Bygget i 1990
Renoveret i 2018
Elvarme
Elkedel

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Køkken
Soverum : 3
Stue

Afstande

575 m til re­stau­rant
800 m til golfbane

Regler

Husdyr ikke tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Blåvand

Feriepartner Blåvand
Blåvand har det hele: brede sand­stran­de, lækre spi­se­ste­der, spændende kultur, historisk vingesus og den vildeste natur på kanten til Vadehavet. Her kan du få den pause, du drømmer om, eller fylde dagene med sjove ak­ti­vi­te­ter. Du er altid velkommen til at kigge forbi, hvis du mangler tips til op­le­vel­ser i lo­ka­l­om­rå­det. Vi gør vores bedste for, at din som­mer­hus­fe­rie i Blåvand bliver min­de­vær­dig.
Feriepartner Blåvand