Nyt og indbydende sommerhus i det dejlige område ved Næsby Strand
Hus-ID: SL343Nyd din næste ferie i dette nye og smukt indrettede sommerhus, beliggende i et dejligt sommerhusområde ved Næsby Strand på Vestsjælland. Her får du de perfekte rammer for en afslappende ferie tæt på natur og strand.
Velkommen indenfor: Sommerhuset er opført i 2023 og fremstår lyst, moderne og yderst smagfuldt indrettet. Huset byder på en praktisk entré samt tre rummelige soveværelser. To af værelserne er med komfortable dobbeltsenge og børneværelset har 2 fine køjesenge og helt øverst, er der en hems med en ekstra soveplads. Som en sjov detalje, kan børnene kigge ned i køkkenet gennem det lille vindue ved hemsen. Det store lyse badeværelse er indrettet med bruseniche, og det flotte køkken ligger i åben forbindelse med spiseafdeling og stue, hvilket skaber et skønt og indbydende opholdsrum. De mange ovenlysvinduer giver rummene en lys og behagelig atmosfære.
Tænd også gerne op i brændeovnen på de køligere dage, og lad feriestemningen brede sig. I børneværelset er der tv til rådighed, hvor det er muligt selv at medbringe og tilslutte en spillekonsol.
Nyd livet udenfor: Sommerhuset højt beliggende og i den omkringliggende have er der plads til aktiviteter og leg for børnene. Fra stuen er der direkte udgang til den store terrasse, hvor en del er overdækket – ideel til både solrige dage og lange aftener i det fri. Læs en god bog og nyd morgenkaffen på den skønne terrasse, og lad roen sænke sig.
Kom tæt på de lokale oplevelser: Sommerhuset er beliggende i det attraktive område ved Næsby Strand. Der er 500 meter til en rigtig dejlig børnevenlig sandstrand og 500 meter til nærmeste indkøb. Omegnen byder på mange udflugtsmuligheder bl.a. Vikingeborgen Trelleborg (kun 6 km), Kragerup Gods og de tre købstæder, Korsør, Skælskør og Slagelse med flere af seværdigheder og indkøbsmuligheder, caféer og restauranter. For lystfiskere er der desuden gode fangstmuligheder langs kysten.
Lokalt i Næsby Strand, kan du nyde en lækker is eller en bid mad hos Ishuset Knolden og på Dybkærgaard, kan du leje cykler eller kajak samt købe lækre specialiteter og håndstøbte lys i den hyggelige gårdbutik.
Andre faciliteter
Rum
Afstande
Regler
Inkluderet i prisen
Forsikring inklusiv
Vand inklusiv














