Logo_Web

Rummeligt sommerhus til ni personer i skønne Eskov Strand­park

Hus-ID: LF14102
Eskovvej 102, Nordsalling
9 gæster
4 soveværelser
2 badeværelser
Husdyr: Alle husdyr tilladt

I har nem adgang til skoven, gode fi­ske­plad­ser og en dejlig ba­de­strand, når I holder ferie i dette store sommerhus, der ligger i bunden af en lukket vej i hyggelige Eskov Strand­park.

Velkommen indenfor
Det er oplagt at tilbringe en stor del af dagen i vand­kan­ten eller i Nord­s­al­lings smukke natur, men det er nu også dejligt at have god tid til at hygge sig og slappe af i huset. Inden døre får I 92 m2 at brede jer på, som blandt andet er fordelt på en stor stue med brændeovn, fladskærms-tv og åben for­bin­del­se til et ve­lud­sty­ret køkken. Store vinduer giver jer udsigt til den grønne have, og hvis I får lyst til at komme helt ud i det fri, har I nem adgang til den sydvendte terrasse. Udover op­holds­af­de­lin­gen byder planløsningen på to bru­se­ba­deværelser og fire soveværelser, der i alt har sen­ge­plad­ser til ni personer.

Nyd livet udenfor
Den 1246 m2 store grund omkranses af tæt be­plant­ning, og med en god græsplæne og gynger kan I se frem til at lege og spille havespil i rolige og ugenerede om­gi­vel­ser. Trænger I mest af alt til at slappe af, kan I tage ef­ter­mid­dagskaf­fen med ud og slå jer ned på terrassen. Med sin sydvendte ori­en­te­ring er den åbne del af terrassen dejligt solrig, og under overdækningen finder I en udepejs, så de hyggelige aftener kan foregå i skæret fra flammerne, når solen er gået ned.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
I kommer til at bo i bunden af en lukket vej i det hyggelige og fa­mi­lie­ven­li­ge som­mer­hu­s­område Eskov Strand­park. Få meter fra huset kan I følge en sti ud på de grønne fælles­a­re­a­ler, og hvis I bevæger jer ned mod stranden, finder I et område med legeplads, vol­ley­bold­ba­ne, fodboldmål og gril­l­hyt­te. I som­mer­pe­ri­o­den er der badebro, og hvis I går tur ved Junget Øre, passerer I de gode fi­ske­plad­ser, hvor lyst­fi­ske­re har rig chance for at få noget på krogen. En udflugt til Fur kan bestemt anbefales, når I holder ferie på Nord­s­al­ling, og I kan også oplagt køre til Skive, Spøttrup Borg og Jesperhus Blom­ster­park.

Andre faciliteter

9 voksne
1 stk husdyr
92 m² Hus
Bygget i 1973
Delvis renoveret i 2016
Elvarme
Elkedel

Rum

Ba­de­væ­rel­se : 2
Køkken-alrum
Soverum : 4
Stue

Afstande

600 m til stranden
3,0 km til indkøb
6,0 km til re­stau­rant
20,0 km til golfbane
600 m til fjorden

Regler

Husdyr: Alle husdyr tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Limfjorden

Feriepartner Limfjorden

Hos Feriepartner Limfjorden er vi et passioneret og erfarent team, der tilbyder unikke ferieoplevelser i Limfjordsområdet. Vi arbejder målrettet for at sikre både sommerhusejere og feriegæster den bedst mulige oplevelse med personlig service og professionel rådgivning. Vores stærke lokalforankring giver os en unik indsigt i området, hvilket gør, at vi kan tilbyde løsninger, der passer til alles behov. Vi lægger stor vægt på kvalitet, pålidelighed og nærvær, og vi stræber altid efter at optimere vores service for at skabe de bedste ferieminder for vores gæster. Vi er altid tilgængelige for rådgivning og støtte, hvilket gør os til et betroet valg for både gæster og ejere. Vi er mere end et bureau – vi er dit lokale bureau ved Limfjorden!

Feriepartner Limfjorden

Lignende sommerhuse