Logo_Web

Sommerhus i hyggelige og af­slap­pen­de om­gi­vel­ser i Pøt Strandby ved Ju­els­min­de

Hus-ID: 40570
Pøt Strandby 355, Pøt Strandby
6 gæster
2 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt

Vi glæder os til at byde jer velkommen i dette dejlige sommerhus i Pøt Strandby. Huset er be­lig­gen­de på en lukket vej i rolige om­gi­vel­ser.

Velkommen indenfor

Velkommen til dette dejlige sommerhus, perfekt til en af­slap­pen­de ferie tæt på vandet og naturen. Som­mer­hu­set har plads til 4 voksne og 2 børn som byder på alle de fa­ci­li­te­ter, man har brug for når man holder ferie.

Som­mer­hu­set er indrettet med entré hvor der er mulighed for at hænge jakken og stille skoene til siden. Fra entreen er der adgang til som­mer­hu­sets værelser og for enden af gangen kommer husets hjerterum, det hyggelige køkken-alrum der ligger i åben for­bin­del­se med stuen. 

Som­mer­hu­set design af køkken, spi­se­plads, alkove og stue giver en dejlig og afslappet atmosfære. Denne kom­bi­na­tion skaber en behagelig for­bin­del­se mellem mad­lav­ning og samvær, så du kan deltage i samtaler med familien eller venner, mens maden til­be­re­des. I stuen kan I slappe af på sofaen og se tv eller læse en bog. Fra stuen er der direkte adgang til en delvis overdækket terrasse, hvor I kan grille og spise aftensmad.

Desuden er der to ve­lind­ret­te­de soveværelser, en med dob­belt­seng og skabs­plads, og et med 2 enkelte senge og et enkelt skab. Der er desuden et badeværelse med va­ske­ma­ski­ne.

Som­mer­hu­set har i stuen en alkove med 2 sen­ge­plad­ser som vil være perfekt til de unge mennesker. Der er WiFi og Chro­mecast i huset til streaming af egne tjenester.

Dette sommerhus byder på alle mu­lig­he­der for en dejlig ferie.

Nyd livet udenfor
Som­mer­hu­set ligger i den skønne fe­rie­ko­lo­ni Pøt Strandby tæt på Ju­els­min­de. Husets placering i et lukket vænge tæt på bæk, skov og strand, kan I nyde ferien ugeneret og i rolige om­gi­vel­ser. Omkring huset er en dejlig lukket have med en græsplæne, så der er god plads til div havespil mm, eller lægge sig i græsset og nyde den friske havluft. En træterrasse som er syd/sydvest vendt som sikkert bliver jeres ynd­lings­plads, hvor du kan nyde hele dagen på. På syd terrassen kan I samles udenfor på dejlige som­mer­af­te­ner som også er delvis overdækket. Der findes også en mindre træterrasse mod øst til de helt mor­gen­fri­ske. Få minutters gang fra på huset ligger en na­tur­le­ge­plads, hvor børn som voksne kan boltre sig eller du kan tage dine kære i hånden på en kort gåtur ned til den lokale strand, hvor naturen er helt tæt på.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser

Som­mer­hu­set er be­lig­gen­de i den hyggelige og naturskønne fe­rie­ko­lo­ni i Pøt Strandby. Fra som­mer­hu­set er der kun 400 m. til stranden, der indbyder til lange gåture og af­slap­ning.
Pøt Strandby er be­lig­gen­de ca. 8 km fra den hyggelige havneby Ju­els­min­de som nås på 10 minutters kørsel.

Ju­els­min­de er ken­de­teg­net ved den hyggelige maritime havn, de børne­ven­li­ge strande og den hyggelige bymidte med flere spændende for­ret­nin­ger, gode indkøbs­mu­lig­he­der, spi­se­ste­der og at­trak­tio­ner. Området er dejlig roligt, og her kan man slappe af samtidig med, der er masser af ak­ti­vi­te­ter for familien.

Oplev den helt nye Na­tur­le­ge­park som ligger tæt på havnen med 8 meter høje legetårne placeret op ad Odels­b­jer­get, et væld af le­ge­red­ska­ber, fa­ci­li­te­ter, baner og ud­for­drin­ger samt 2 nye paddel ten­nis­ba­ner. Det varierede udvalg af ak­ti­vi­te­ter betyder der kan leges og udfordres i timevis.

Ca. 15 km kørsel derfra ligger Horsens med bl.a. det spændende Fængsels Museum og Aqua Forum. I området i Pøt Strandby er der mange gode stier i skøn natur. Man kan eksempel vis gå en tur igennem skoven til Nørgaard Strand. Vi anbefaler, at man går en tur langs kyststien – enten til Snaptun eller Ju­els­min­de eller tager en gåtur rundt i den lokale park ved Palsgaard Gods.

Velkommen til det fine sommerhus i Pøt Strandby, Ju­els­min­de




Other facilities

2 børn
4 voksne
Antal etager i lejemålet
72 m² Hus
Bygget i 1997
720 m² Grunda­re­al
Elkedel

Rooms

Alkove
Ba­de­væ­rel­se
Køkken
Soverum : 2
Stue

Distances

400 m til stranden
400 m til kysten
4.0 km til indkøb
8.0 km til re­stau­rant
6.0 km til golfbane
15.0 km til svømmehal
400 m til havet

Rules

Husdyr ikke tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...
473A2374 (1)