Logo_Web

Skønt sommerhus med egen sø i na­turs­kønt område og kun 800 meter fra dejlig sand­strand

Hus-ID: 6832
Toftegårdsvej 20 C, Hasle Lystskov
4 gæster
1 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt

Velkommen indenfor
En lille perle af et sommerhus med en fan­ta­stisk have og egen sø. Huset er indrettet med fokus på ly­sind­fald og udsigt til haven. Hjertet i huset er stuen med brændeovn, spi­se­plads samt en lille hyggekrog med TV. Skal der hygges lidt ekstra på en kølig aften, kan der tændes op i brændeovnen. I åben til­knyt­ning til stuen er det ve­lud­sty­re­de og funk­tio­nel­le køkken, hvor dagens lækkerier kan til­be­re­des. Husets soveværelse er indrettet med hen­holds­vis dob­belt­seng, køjeseng og barneseng, som alle giver mulighed for dejlig nattesøvn. Badeværelset er med toilet, bru­se­ni­che og va­ske­ma­ski­ne. Det lille anneks med dob­belt­seng kan også benyttes, hvis sove­plad­ser­ne skal fordeles. Alt i alt et super ud­gangs­punkt for en god ferie.

Nyd livet udenfor
På forsiden af huset finder du en dejlig terrasse og have, hvor dagens måltider og solen kan nydes. Tænd op i grillen på den overdækkede terrasse ved søen og nyd en for­frisk­ning i af­ten­so­len imens maden til­be­re­des. De mange gode havemøbler gør, at der altid kan findes en god plads i enten solen eller skyggen. Alt indbyder til råhygge efter en skøn dag ude på øen. Efter en tur på stranden eller leg med børnene i den fan­ta­sti­ske have, kan kroppen skylles af under udendørs­bru­se­ren med både koldt og varmt vand. Er bilen med kan den parkeres og oplades på grunden uden for hegnet.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Denne perle af et sommerhus er be­lig­gen­de i et fredeligt og smukt område og byder sine gæster på en af­slap­pen­de ferie. Der findes en fin ba­de­strand ved Levka, som ligger ca. 900 meter fra huset. Hasle Lystskov har mange små hyggelige stier, som giver rig mulighed for gåture i området. Der er tillige gode cy­kel­sti­er i området, så tag cyklen til Rønne, til stranden eller røgeriet i Hasle. Går turen ind i landet, vil du komme til Al­min­din­gen med Ekkodalen, Rytterknægten og Bi­sonsko­ven. Indkøbs­mu­lig­he­der er tæt på, idet du nemt kommer til enten Hasle eller Rønne. Et godt ud­gangs­punkt for oplevelse af øens fan­ta­sti­ske mu­lig­he­der. God ferie.

Other facilities

2 børn
2 voksne
7 m² An­nek­s­a­re­al
45 m² Hus
Bygget i 2010
Delvis renoveret i 2021
Elvarme

Rooms

Anneks
Ba­de­væ­rel­se
Køkken
Soverum
Stue

Distances

800 m til kysten
1.8 km til re­stau­rant
10.0 km til golfbane
6.0 km til svømmehal

Rules

Husdyr ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...
Team Feriepartner Bornholm