Logo_Web

Højt be­lig­gen­de hus med udsigt til vand

Hus-ID: 84295
Poppelvej 5, Ebeltoft
6 gæster
3 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr: Alle husdyr tilladt

Drømmer du om en af­slap­pen­de ferie tæt på strand, natur og ægte som­mer­hus­stem­ning? På Poppelvej finder du dette hyggeligt sommerhus, hvor roen sænker sig, og ferien får lov at folde sig ud i sit helt eget tempo. Her er der plads til både nærvær, grin og lange dage i den friske luft – alt sammen kun en kort gåtur fra havet.

Velkommen indenfor
Indenfor bliver du mødt af en varm og ind­by­den­de atmosfære, hvor klassisk som­mer­hus­char­me går hånd i hånd med moderne komfort. Det åbne op­holds­rum samler køkken og stue, så I kan være sammen – uanset om der laves mad, spilles spil ved bordet eller slappes af i sofaen.

Brændeovnen bidrager med ekstra hygge på kølige aftener, mens de store vinduer lukker lyset ind og giver kig til terrassen og haven. Med flere gode soveværelser er der plads til både familien og vennerne, og her er de perfekte rammer til at vågne op til fuglesang og nybrygget kaffe i roligt tempo.

Nyd livet udenfor
Udenfor venter en skøn terrasse og have, hvor fe­ri­e­da­ge­ne næsten lever sig selv. Her er god plads til leg, af­slap­ning og hyggelige stunder under åben himmel. Start dagen med mor­genkaf­fe på terrassen, og lad børnene boltre sig på græsplænen, mens I nyder stilheden omkring jer.

Terrassen indbyder til lange, lyse som­mer­af­te­ner med grill og gode samtaler – og når solen går ned, kan du læne dig tilbage og mærke den helt særlige ro, som kun findes i et ægte sommerhus tæt på naturen.

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser
Fra huset har I ikke langt til den børne­ven­li­ge strand, hvor dagen let kan gå med badeture, sandslot­te og lange gåture langs vandet. Området er kendt for sin fredelige natur og skønne kyststrækning – perfekt til både af­slap­ning og små eventyr.

Tag også en tur til Ebeltoft, hvor bro­stens­belag­te gader, hyggelige caféer og seværdigheder som Fregatten Jylland og Glas­mu­se­et venter. Djursland byder desuden på op­le­vel­ser for både store og små – fra Na­tio­nal­park Mols Bjerge til for­ly­stel­ser i Djurs Som­mer­land og vilde dyr i Ree Park Safari.

Andre faciliteter

6 voksne
2 stk husdyr
1 stk Antal etager i lejemålet
116 m² Hus
Bygget i 1964
Delvis renoveret i 2019
Havudsigt

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Køkken-alrum
Soverum : 3
Stue

Afstande

300 m til kysten
2,0 km til re­stau­rant
5,0 km til golfbane
6,5 km til svømmehal
300 m til havet

Regler

Husdyr: Alle husdyr tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • Rengøring inklusiv

  • For­sik­ring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Ebeltoft

Faelles Ebeltoft

Ferie i Ebeltoft er lige med brostensbelagte gader i en af Danmarks smukkeste købstæder, børnevenlige østvendte strande og oplevelser for hele familien som f.eks. Djurs Sommerland, Fregatten Jylland, shopping og seværdigheder i Aarhus.

Feriepartner Ebeltoft