Logo_Web

Dejligt sauna hus tæt på vandet og Ebeltoft til 6 personer

Hus-ID: 84236
Øreflak 63 B, Ebeltoft
6 gæster
2 soveværelser
1 badeværelser
Husdyr ikke tilladt

Hold ferie i hjertet af Djurslands natur og hygge

Drømmer du om en ferie, hvor du kan koble af i naturskønne om­gi­vel­ser, nyde hyggelige stunder med familien og opleve det bedste af Djursland? Så er dette char­me­ren­de dob­belt­hus i Øer ved Ebeltoft det perfekte valg. Her får du både komfort, nærhed til stranden og masser af op­le­vel­ser lige om hjørnet.

Velkommen indenfor

Træd ind i dette ny­renove­re­de dobbelte feriehus, hvor komfort og hygge går hånd i hånd. Med plads til 6 gæster fordelt på to soveværelser og en char­me­ren­de hems, er der rig mulighed for både af­slap­ning og samvær. Det åbne køkken-alrum indbyder til fælles mad­lav­ning og lange middage, mens brændeovnen spreder varme og stemning på kølige aftener. Efter en dag fuld af op­le­vel­ser kan du forkæle dig selv i husets sauna – en perfekt af­slut­ning på en dejlig feriedag.

Nyd livet udenfor

Med kun 400 meter til stranden er det let at lade havets brusen blive en del af din daglige rytme. Den 750 m² store grund byder på masser af plads til leg, af­slap­ning og hyggelige stunder under åben himmel. Området omkring Øer er kendt for sin smukke natur og rolige atmosfære, hvilket gør det ideelt til både gåture og cykelture. Og med mulighed for at medbringe hunden, kan hele familien nyde ferien sammen.

Det tilstødende dob­belt­hus udlejes også via Fe­ri­e­part­ner. Et ideelt sted, hvis man gerne vil holde ferie sammen med flere familier eller venner, men alligevel gerne vil være hver for sig.


Naboens hus har nummeret: 84235 på vores hjem­mesi­de www.fe­ri­e­part­ner.dk

Kom tæt på de lokale op­le­vel­ser

Djursland er spækket med spændende at­trak­tio­ner for både store og små. Tag en tur til Djurs Som­mer­land og oplev suset i maven, eller besøg Fregatten Jylland og dyk ned i Danmarks maritime historie. Na­tu­ren­tu­si­a­ster vil elske Na­tio­nal­park Mols Bjerge med dens unikke land­ska­ber og rige dyreliv. Og i Ebeltofts char­me­ren­de gader finder du både glaskunst, hyggelige caféer og det ikoniske gamle rådhus.

Nabo huset har nummer 84235

Andre faciliteter

6 voksne
1 stk Antal etager i lejemålet
80 m² Hus
Bygget i 1988
Renoveret i 2024
Brændeovn
Elvarme

Rum

Ba­de­væ­rel­se
Entré
Hems
Køkken-alrum
Soverum : 2
Stue

Afstande

400 m til kysten
1,5 km til re­stau­rant
10,0 km til golfbane
8,0 km til svømmehal
400 m til havet

Regler

Husdyr ikke tilladt
Opladning af elbil ikke tilladt
Rygning ikke tilladt

Inkluderet i prisen

  • For­sik­ring inklusiv

  • Rengøring inklusiv

Destination

Loading...

Feriepartner Ebeltoft

Faelles Ebeltoft

Ferie i Ebeltoft er lige med brostensbelagte gader i en af Danmarks smukkeste købstæder, børnevenlige østvendte strande og oplevelser for hele familien som f.eks. Djurs Sommerland, Fregatten Jylland, shopping og seværdigheder i Aarhus.

Feriepartner Ebeltoft